fbpx

Askush nuk e priste! / Edi Rama i bën kërkesën e prerë Erdogan-it

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë lidhjes direkte të presidentit turk Recep Tayp Erdogan, kreu i qeverisë Edi Rama shkëmbeu një replikë me kreun e shtetit turk. Rama tha se ndërtuesit i kanë dhënë fjalën se projekti do të mbarojë në gusht, duke shtuar se shpreson të flitet për gushtin e vitit 2021 dhe jo 2022.

“Këta na e kanë dhënë fjalën në gusht. Shpresoj të jetë gushti i 2021 jo i 2022”, u shpreh Rama.

Share.