fbpx

As Artan Grubi, as Bujar Osmani, ja kush do të jetë kryetar i B D I-së pas Ali Ahmetit (Foto)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gazetari maqedonas, Vasko Eftov, i cili i njeh mirë rrethanat politike në B.D.I, ka bë vlerësimin se kush mund ta zëvendësojë kryetarin e B.D.I-së, Ali Ahmeti, pasi të tërhiqet nga pozita.
Sipas Eftov, as Artan Grubi, e as Bujar Osmani, që përmenden shpessherë, nuk kanë gjasa ta zëvendësojnë Ahmetin. Gjasa më të mëdha ai i jep ministrit aktual të financave, Fatmir Besimi, transmeton Gazeta Lajm.
Këtë vlerësim, Eftov e bazon në faktin se Besimi ka disa tipare të Ahmetit, sa i përket urtësisë dhe qetësisë.

Share.