fbpx

Arrestohet hoxha i Drenicës, ja arsyeja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmë policia e Drenasit ka arre*stuar Mulla Osman Musliu, imamin e njohur të Drenicës.

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se Mulla Osmani është arrestuar pas su*lmit fi*zik ndaj një punëtorë të Bashkësisë Islame në Drenas.
I njejti ditë më parë kishte thyer me dhu*në një derë në zyre të BIK-ut të cilën e kishte uzurpuar.
Kështu bërë të ditur burime brenda policisë në Drenas të cilët thanë se Mulla Osmanin e kanë dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa për çudi në mbajtje është edhe viktima.

Policia e Kosovës konfirmon arre*stimin e dy personave pasi që pas një mosmarrëveshje kanë su*lmuar fiz8ikisht njëri-tjetrin.
“Të dyshuarit nuk kanë pasur lë*ndime të dukshme si dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili urdhëron që pas intervistimit të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes në Drenas për 48 orë”, thekson policia.

Share.