fbpx

Arrestohet 39 Vjeçari Shqiptar në ITALI/ Do Habiteni çfarë ka bërë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arrestohet 39 Vjeçari Shqiptar në ITALI/ Do Habiteni çfarë ka bërë…

Mediat italiane bëjnë me dije se policia e kishte vënë atë nën vëzhgim prej disa ditësh pas sinjalizimeve të marra se ai shpërndante lëndë antiligjore.

Shqipëri e bëri “gabimin” dje duke shpërndarë pluhur te bardhe me biçikletë, gjë e cila i dha sinjalin policëve italianë që të ndërhynin duke e arrestuar.

Pas arrestimit, policia zhvilloi edhe kontrolle në banesën e shqiptarit, ku iu sekuestruan disa doza me pluhur te bardhe gati për shitje dhe disa pajisje për paketimin e lëndës .

Gjatë operacionit, policia i sekuestroi edhe 650 euro.

Share.