Arnold Schwarzenegger tregon ekipin e preferuar në Premier Ligë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

16:54 | 26 Tetor 2019

Aktori Hollywoodian ka rëfyer se është fans i gjigandit anglez.

Superylli i Hollivudit Arnold Schwarzenegger ka zbuluar se ai është një tifoz i Liverpool, dhe po mbështet anën e Jurgen Klopp për të mposhtur Tottenham Hotspur këtë fundjavë.

Ylli i filmave është në Mbretërinë e Bashkuar për të promovuar filmin e tij të ri ‘Dark Fate ’, i cili është kësti më i fundit i ‘The Terminator’.

Dhe duke folur për BBC Sport , Schwarzenegger bëri një parashikim përpara përplasjes thelbësore të kësaj të Diele në Ligën Premier.

72-vjeçari pranoi: “Më pëlqen Liverpool.

“Ato nuk janë gjithmonë të suksesshme, por momentumi është atje tani”.

Aktori legjendar ka mbështetur të Kuqtë për të dalë fituesit 2-1 ndërsa Tottenham viziton Anfield të Dielën.

Share.