fbpx

Alternativa: Zejdi është shtyllë e partisë, përçarjet mbeten një dëshirë e parealizuar e oponentëve tanë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shkup, 6 prill – Zhurnal – Partia opozitare Alternativa, përmës zëdhënësit të saj, Orhan Murtezani ka përgënjeshtruar pretendimet se procesi i reformave në parti, që ka përfunduar të hënën me zgjedhjen e nënkryetarëve, sekretari të Përgjithshëm dhe sekretarëve të Sekretariateve të Partisë, ka rezultuar me debate dhe përplasje të brendshme, nga shkaku i ndërrimit të tashmë ish sekretarit të Përgjithshëm, Skender Rexhepi-Zejd, me këtë të tanishmin Bekim Sali.

Në një prononcim për Zhurnal.mk, Murtezani thotë se lajmi i publikuar paraqet shqetësimin e BDI-së të cilin e përcjellë përmes portaleve të saja.

Share.