Allegri shumë afër gjigantin anglez

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12:27 | 16 Tetor 2019

Ish-trajneri i Juventusit Max Allegri thuhet se është “shumë afër” me Manchester United – dhe të dy futbollistët Emre Can dhe Mario Mandzukic mund të ndiqnin rrugën e tij.

Sipas Tuttosport, negociatat janë “intensifikuar” midis United dhe Allegri, i cili është i gatshëm të fitojë më shumë se 7.5 mln euro që fitoi te Juve.

Gazeta shton se mund të ketë një efekt domino pasi Mandzukic është ende i hapur për transferimin te ‘Djajtë e Kuq’, transmeton lajmi.net.

Kroati gjithashtu nuk do të ishte lojtari i vetëm që trajneri po synon për revolucionin e tij në ‘Old Trafford’.

Kjo pasi, sipas Tuttosport, United është shfaqur si “opsioni më tërheqës” për Emre Can.

Mesfushori u la jashtë skuadrës së Ligës së Kampionëve të ‘Zonjës së Vjetër’ dhe ka dalë në publik me pakënaqësinë e tij javët e fundit. /Lajmi.net/ 

Share.