Allegri merr drejtimin e skuadrës së madhe angleze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19:32 | 29 Tetor 2019

Massimiliano Allegri në shënjestrën e Arsenalit.

Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, shumë shpejtë mund t’i rikthehet bankinës.

Trajneri italian është duke u kërkuar nga Arsenal, si pasues i Unai Emery raportojnë mediet e huaja, përcjell lajmi.net.

Allegri ka qenë i papunë që nga nga fundi i sezonit të kaluar, kur kishte ndërprerë bashkëpunimin me Juventus.

55 vjeçari edhe në të kaluarën është lidhur me një kalim në Premierligë, duke u përmendur skuadra si Chelsea, Tottenham dhe Manchester United./Lajmi.net/

Share.