fbpx

Albin Kurti nuk e ben hesap Artan Grubi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjate takimeve te ZVKM, Artan Grubi me lideret politik ne Kosovë, ku u takua me kreun e LDK, AAK, PDK dhe u.d. Presidenten Vjosa Osmanin per bashkepunim me te thelle por ne agjende kishte edhe procesin e regjjstrimin. Nga burime jo zyrtare prane VV-se kuptojme se Albin Kurti nuk ka pasur gadishmeri te takon Artan Grubin, ku dihet boterisht se B.D.I ka qene kunder Albin Kurti dhe ka lobuar ne Kosove per partite tjera. Po ashtu marrim vesh se Albin Kurti ka shpreh gadishmeri t’i ndihmon opozites shqiptare ASH-AAA, ku edhe ne zgjedhjet e 14 shkurtit lideret e dy subjekteve opozitare Afrim Gashi e Ziadin Sela ishin ne perkrahje te fuqishme te VV-se në Kosovë. Kjo na le te nenkuptojne se konstelacionet politike Kosove, Shqipri por edhe ne Maqedoni po ndrojne dhe po vijne ndryshimet e medha qe presin shqiptaret me vite.

Share.