fbpx

ALARMOHET ZVICRA/ Ja çfarë është duke ndodhur atje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoritetet shëndetësore zvicerane sërish kanë dalë me raportin e ri të infektimeve me Kovid, ku të regjistruara janë 9,409 raste pozitive dhe 70 vdekje, transmeton albinfo.ch.

Autoritetet shëndetësore zvicerane sërish kanë dalë me raportin e ri të infektimeve me Kovid, ku të regjistruara janë 9,409 raste pozitive dhe 70 vdekje, transmeton albinfo.ch.

“Ka 231 shtrime të reja në spital, plus 70 persona kanë ndërruar jetë. Shkalla e pozitivitetit prej 26.7 për qind gjatë 14 ditëve të fundit. “Për sa i përket shtrimeve në spital, ne jemi në të njëjtin nivel me valën e parë”, thotë Kuster.

Statistikat e fundit tregojnë se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë 211,913 infektime gjithsej. /Albinfo.ch

Share.