Afrim Gashi uron 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit Shqiptar

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“28 Nëntori i Flamurit dhe 28 Nëntori i ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari janë pikëpjekja e koincidenca që përsëritet për t’i rikthyer kujtimet se shqiponja dykrenore mund të valojë e lirë vetëm nëse ka bij që janë në gjendje ta japin jetën për të.
Qoftë i bekuar Flamuri Kuq e Zi dhe qoftë i përjetshëm kujtimi për Adem Jasharin si Flamur i Lirisë!

Gëzuar Dita e Flamurit Shqiptar!”, ka shkruar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

Share.