fbpx

Afrim Gashi: Qeveria aktuale po dridhet – nuk do të mund të mbijetojë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë në Syri TV – Shqipëri, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i cili ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.
“Duke i marr parasysh edhe shifrat e larta të infektimeve me pandeminë, bllokimin me Bashkimin Europian, situatën ekonomike dhe një sërë problemesh me të cilat po ballafaqohet vendi, mund të them se kjo qeveri po dridhet dhe nuk mund të qëndrojë”, ka theksuar Gashi.
Sipas tij qeveria aktuale nuk është stabile -rëndë do të jetë që ky pushtet të mbijetojë deri në pranverë.

Share.