fbpx

Afrim Gashi: Premtim jonë është real për qytetarët dhe jo ide fiktive

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se çfarë promovon koalicioni Alternativa & Aleanca për Shqiptarët, lideri i Alternativës Gashi u përgjigj: “Koncepti ynë ka të bëjë me premtime të kapshme dhe jo me ide të mëdha dhe fiktive. Misioni ynë politik ka të bëjë me zgjedhjen e problemeve reale me të cilat ballafaqohen qytetarët tanë: ekonomia e zhvilluar, arsimi cilësor, shëndetësia efikase, shteti i së drejtës – shteti për të gjithë”.

Share.