fbpx

10 filmat më të mirë në Netflix

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po kërkoni një film të shkëlqyeshëm për ta parë në këto ditë karantine?

Netflix ka mijëra filma për të zgjedhur – nga filmat aksion deri në komedi dhe drama, përralla historike deri në filma për fëmijë dhe filma fitues të Oskarit.

Më poshtë, platforma jonë ka zbardhur listën e 10 filmave për kënaqësinë tuaj, në këto kohë kur të gjithë jemi të mbyllur.

6 Underground

Regjisori: Michael Bay

Aktorët: Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Corey Hawkins, Manuel Garcia-Rulfo

Triple Frontier

Regjisori: J. C. Chandor

Aktorët: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam

Uncorked

Regjisori: Prentice Penny

Aktorët: Mamoudou Athie, Courtney B. Vance, Niecy Nash

The Shawshank Redemption

Regjisori: Frank Darabont

Aktorët: Tim Robbins, Morgan Freeman, Gil Bellows, William Sadler, Clancy Brown, James Whitmore

Drive

Regjisori: Nicolas Winding Refn

Aktorët: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Christina Hendricks, Ron Perlman

Marriage Story

Regjisori: Noah Baumbach

Aktorët: Adam Driver, Scarlett Johansson, Laura Dern, Alan Alda, and Ray Liotta

The Irishman

Regjisori: Martin Scorsese

Aktorët: Robert De Niro, Al Pacino, and Joe Pesci

The Invisible Man

Regjisori: Leigh Whannell

Aktorët: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer. Aldis Hodge

Zodiac

Regjisori: David Fincher

Aktorët: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Chloe Sevigny, Robert Downey Jr.

Roma

Regjisori: Alfonso Cuarón

Aktorët: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Fernando Grediaga, Jorge Antonio Guerrero, and Marco Graf

Share.